המטבח של רחל

לפעמים המטבח הוא רק תירוץ – המטבח של רחל לקוחה שנכנסה לי עמוק ללב

אשה אמיצה וחזקה, מדור המייסדים של ארצנו. התמלאתי השראה מכל שיחה ופגישה עימה. למדתי איך רואים בכל אסון, מחלה ומלחמה אתגר ממנו יש לצמוח. ואיך כל האתגרים הופכים לאפשריים כשמול עיניך ניצבת מטרה להצמיח את משפחתך ולעזור לכל מי שצריך בדרך. מברכת על הזכות שנפלה בחלקי ליצור עם רחל את מטבח הזהב לו היא ראויה.

בבית של רחל, בדומה להרבה בתים שתוכננו בשנות השמונים, היו קירות אלכסוניים ובמרכזו ניצב פטיו לא מנוצל, שתפקידו להכניס אור הביתה. האתגר שלנו היה להצליח ליצור מטבח חדש בקו נקי ומודרני במראה חם ועשיר, עם מקום למקרר גדול ועמוק ותצוגה ראויה לכלי האוכל המרהיבים שהיא אוהבת.

המטבח לפני השיפוץ
המטבח אחרי השיפוץ
אי במטבח חדש
שיש חדש למטבח
תכנון מטבח חדש

חומרים שיוצרים מטבח מודרני חם ועשיר

במקום להדביק ריצוף גרניט פורצלן כמקובל הענקנו ל"בלטות" בבית של רחל טיפול מיוחד: הפוגות מולאו בדבק שיש וליטוש מוקפד הפך את הרצפה למשטח המשכי ומרהיב.

בחרנו למטבח חזיתות אלומיניום בגוון שמפיין. ייחודן של חזיתות האלומיניום הוא שצבען משתנה לאורך היום בהתאם לעוצמת ומקור האור המאיר אותן. לעיתים הן נראות בגוון חום, לעיתים אוף וויט ולפעמים מוזהבות.

רצינו להדגיש את הזהב ולכן השתמשנו בגוף תאורה וברז מוזהבים. משטח גרניט פורצלן בדגם קלקטה גולד מחבר את כל הצבעים של הבית. הלבנים, האפורים הכסופים והמוזהבים ביחד, לתמונה הרמונית.

קראו עוד על החומרים שעושים מטבח איכותי.

ויטרינה מוארת לעיצוב המטבח

ויטרינה מוארת עם מדפי זכוכית וחזיתות זכוכית אקסטרה קליר ניצבת בחלקו האחורי של השיש.

יתרונה של הויטרינה הזו, בניגוד לארונות תלויים סטנדרטים, הוא שהיא מאפשרת גישה קלה ובטוחה אל המיקסר ואל הכלים שבקומה התחתונה, ומציגה לראווה את הכלים היפים ממש בגובה העיניים.

השתמשנו במערכת דלתות עם מסילות עליונות בלבד כדי לשמור על המראה המושלם של משטח העבודה, ולאפשר לנקותו בקלות. 

כיור אינטגראלי (עשוי מהגרניט פורצלן של משטחי העבודה) וברז זהב משלימים את המראה המבוקש.

ניצלנו את עומק הארונות כדי להרוויח מזווה עם מגירות עמוקות במיוחד.

מזווה שאפשר לאחסן בו "חצי סופר" ועדיין לשמור עליו מסודר, ולמצא כל דבר, במבט חטוף וללא מאמץ.

לצד הכיריים החשמליים התקנו כירת פיט – כדי לא לוותר על האש במטבח (מי שעושה חצילים מבין על מה אנחנו מדברות) ולאפשר בישול גם אם יש הפסקת חשמל.

חולמים לעשות מהפך במטבח?- תתקשרו אליי וביחד נגשים את החלום.

קראו כתבות נוספות

שתף כתבה זו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email