המטבח של שני וואל

מטבחים מודרניים תמונות

מטבח שחור

 בעשור האחרון הרבה מאוד לקוחות מבקשים מטבחים שחורים. זה לא מתמיהה. למטבח שחור יש נוכחות חזקה ודרמטית. כמו שימלה שחורה, זה מצטלם נהדר, ומחמיא לחלל. קל למצא מוצרי חשמל שחורים שישתלבו בהצלחה בעיצוב, זה לא מגביל את בחירת הצבעים והחומרים הנוספים בבית, וזה לא טרנד שיחלוף מהעולם, וימאס עליכם.

מה חשוב לזכור כשבוחרים מטבח שחור – שחור מטבעו "בולע" את האור, ולכן נוצרת הרגשה "חשוכה". כשבוחרים מטבח שחור חשוב שבעתיים לבחור תאורה חזקה שתשטוף באור את כל שטח המטבח. שחור הוא בסיס שמבליט כל מה שמוצג עליו, כולל כתמים ושריטות. אם אתם פרפקציוניסטים שרואים כל טביעת אצבע, ממליצה לכם לבחור בצבע אחר.

מטבח שחור בשילוב עץ אלון
חזיתות שמגיעות כמעט עד הרצפה, מקנות לאי מראה תמיר ונקי

שילוב עץ במטבח

לעץ אלון יש מראה חם ושורשי, הוא מביא לעיצוב את העוצמה של הטבע. הוא משתלב נהדר עם רב הצבעים והוא מעל הטרנדים, רלוונטי ואלגנטי תמיד. אבל עץ (ופורניר) הוא חומר רגיש יחסית, שניזוק בנקל ממים ומכות פיזיות ולכן רבים מוותרים עליו.  בשנים האחרונות איכות ההדפסה השתכללה כל כך שניתן למצא פורמיקות תלת ממדיות  כל כך איכותייות, שקשה להבדיל בינן לבין הדבר האמיתי. שני וואל בחרו למטבח שלהם בפורמיקה דמויית עץ אלון, שמחיה את העיצוב.

טיפ שמשדרג את מראה האי– ארונות מטבח סטנדרטיים ניצבים על רגליות פלסטיק אותן מכסה הסוקל. במקרה של אי, המשלב אזור אחסון לצד אזור ישיבה, נוצר מראה מבולגן של סוקל לסירוגין. אחת הדרכים לשפר את מראה האי היא להשתמש בחזיתות שמגיעות כמעט עד הרצפה (משאירים  רווח של כמה מ"מ שמנע ממי שטיפת הרצפה לפגע בחזיתות). חזיתות גבוהות יוצרות אשליה של גובה ומקנות לאי מראה נקי ושקט.

מטבח מטבח עם שני מקררים אינטגראלים ברוחב 60 ס"מ
נגרקסקו- גרניט טבעי, החומר האידיאלי למשטחי עבודה
יחידה פתוחה מגשרת ביןקיר הארונות לחלון

תכנון מטבח ממוסגר בדירת קבלן

כשהחלון מפריע לחזון – בשנים האחרונות הרבה לקוחות מבקשים ממני לעצב להם מטבח שבו אזור הבישול (הכיור והכיריים או רק אחד מהם) תחום בין ארונות עמוקים מארבעה כיוונים. זה מראה שמתווכים קוראים לו "אדריכלי", ושוחרי עיצוב קוראים לו "נקי".  בהרבה דירות קבלניות לא ניתן ליישם את המבנה הנ"ל כיוון שעל הקיר הניצב למטבח יש חלון קרוב מידי  (במרחק פחות מ65 ס"מ מהפינה).

בעיות הן הזדמנת- גם ואל ושני הביאו לי תמונה של מטבח השראה כזה, וגם אצלם היה חלון במרחק של כשלושים ס"מ מהפינה.  כדי לא לוותר על החזון השתמשנו ביחידה פתוחה שמגיעה עד החלון ומגשרת על המרחב.

מקרר אינטגראלי- לא הינו מצליחים להשיג מראה של קיר גבוהים נקי ואחיד ללא שימוש במקררים אינטגרלים. הכנתי לכם סרטון שמסביר על סוגי מקררים אז אם הגעתם לשלב של בחירת המקרר מוזמנים ללחוץ ולצפות בו כאן- איך בוחרים מקרר למטבח?