המטבח של רחל

מטבח זהב לאישה זהב

לפעמים המטבח הוא רק תירוץ– רחל אשה אמיצה וחזקה, מדור המייסדים של ארצנו. התמלאתי השראה מכל שיחה ופגישה עימה. למדתי איך רואים בכל אסון, מחלה ומלחמה אתגר ממנו יש לצמוח. ואיך כל האתגרים הופכים לאפשריים כשמול עיניך ניצבת מטרה להצמיח את משפחתך ולעזור לכל מי שצריך בדרך. מברכת על הזכות שנפלה בחלקי ליצור עם רחל את מטבח הזהב לו היא ראויה.

למכור או לשפץ? – בבית של רחל, בדומה להרבה בתים שתוכננו בשנות השמונים, היו קירות אלכסוניים ובמרכזו ניצב פטיו לא מנוצל, שתפקידו להכניס אור הביתה. האתגר שלנו היה להצליח ליצור מטבח חדש בקו נקי ומודרני במראה חם ועשיר, עם מקום למקרר גדול ועמוק ותצוגה ראויה לכלי האוכל המרהיבים שהיא אוהבת.

אם לא הינו מצליחות במשימה רחל היתה מוכרת את הבית ומחפשת אחר שמתאים לה.

המטבח לפני השיפוץ
המטבח המעוצב של רחל
המטבח אחרי השיפוץ

החומרים מהם עשוי מטבח מודרני יוקרתי

ריצוף – במקום להדביק ריצוף גרניט פורצלן כמקובל הענקנו ל"בלטות" בבית של רחל טיפול מיוחד: הפוגות מולאו בדבק שיש וליטוש מוקפד הפך את הרצפה למשטח המשכי ומרהיב.

חזיתות – בחרנו למטבח חזיתות אלומיניום בגוון שמפיין. ייחודן של חזיתות האלומיניום הוא שצבען משתנה לאורך היום בהתאם לעוצמת ומקור האור המאיר אותן. לעיתים הן נראות בגוון חום, לעיתים אוף וויט ולפעמים מוזהבות. לחזיתות קנטים אלומיניום כסופים, שמוסיפים "תיפור" אופנתי למראה המטבח.

כיור אינטגראלי – כיור שעשוי מגרניט פורצלן זהה למשטח העבודה. פשוט כי זה נראה מושלם!

מזווה עמוק 

ניצלנו את עומק הארונות כדי להרוויח מזווה עם מגירות עמוקות במיוחד.

מזווה שאפשר לאחסן בו "חצי סופר" ועדיין לשמור עליו מסודר, ולמצא כל דבר, במבט חטוף וללא מאמץ.

כירת פיט- 

כדי לא לוותר על האש במטבח (מי שעושה חצילים מבינ/ה על מה אני מדברת) ולאפשר בישול גם אם יש הפסקות חשמל, התקנו לצד הכיריים אינדוקציה כירת פיט, כירה שמותקנת ישירות על המשטח.

אי במטבח מודרני
מקרר בילד אין ומזווה מגירות
מקרר בילד אין ומזווה מגירות
מקרר בילד אין ומזווה מגירות

כלים נאים מרחיבים דעתו של אדם

והכל זהב…

רצינו להדגיש את הזהב ולכן השתמשנו בגוף תאורה וברז מוזהבים. משטח גרניט פורצלן בדגם קלקטה גולד מחבר את כל הצבעים של הבית. הלבנים, האפורים הכסופים והמוזהבים ביחד, לתמונה הרמונית.

ויטרינה דקורטיבית

ויטרינה מוארת עם מדפי זכוכית וחזיתות זכוכית אקסטרה קליר ניצבת בחלקו האחורי של השיש. יתרונה של הויטרינה הזו, בניגוד לארונות תלויים סטנדרטים, הוא שהיא מאפשרת גישה קלה ובטוחה אל המיקסר ואל הכלים שבקומה התחתונה, ומציגה לראווה את הכלים היפים ממש בגובה העיניים. השתמשנו במערכת דלתות עם מסילות עליונות בלבד כדי לשמור על המראה המושלם של משטח העבודה, ולאפשר לנקותו בקלות. 

מזווה עם מגירות עמוקות במיוחד לאקסטרה אחסון
אי עם כיריים פיט
כירת פיט, מותקנת ישירות על המשטח