המטבח (הראשון) של עלמה ואודי

המטבח של עלמה ואודי - מטבח על קיר אחד

מטבח קו

מטבח בדירת קבלן– האנשים היקרים ביותר, אמא ואבא שלי, רכשו קוטג' קבלני. וגם אצלם, כמו ברב דירות הקבלן החדשות, חלל האירוח במידות גבוליות. כדי לאפשר מרחב מגורים (סלון, פינת אוכל, מטבח) אינטימי שיתאים לאירוח כל החמולה שלנו ריכזנו את המטבח על קיר אחד.

מרחב מגורים פתוח – הבחירה בצימצום המטבח לקיר אחד אפשרה לנו ליצור מרחב שבו ניתן לפתוח שולחן ארוך (הרבה נכדים יש בשבט שלנו…)

בחירת חומרים ידידותיים– בחרנו במשטח קוורץ הכי יפה מבין האופציות שהציע הקבלן, והכי דומה לצבע המרצפות.השתמשנו בצבעים בהירים ואנרגטים- לבן, כסוף וזהב ובזכוכית מבריקה. בחירות שמהדהדות את האור במרחב. נגיעות של עץ, במדפים ובריהוט, מאזנים ומכניסים חמימות.

חיפוי זכוכית– כדי לאפשר ניקוי מהיר וקל חיפינו את הקיר במשטח זכוכית, והרווחנו מראה חלק אחיד ומבריק, שעוזר ליצירת אשליית מרחב.

מטבח פורמיקה עם ידיות אינטגרליות
כיריים ברוחב 90 ס"מ מעל תנור ברוחב זהה

מטבח בעיצוב מודרני

ידיות אינטגראליות – שימוש בידיות אינטגראליות יוצר קו רציף והמשכי על כל המטבח, ומקנה לו מראה אחיד ונקי.

מגירות וקלאפות רחבות – חילקנו את המגירות והקלאפות ליחידות רחבות בגדלים דומים, כדי להשיג מקסימום איחסון ומינימום מעמסה על העיניים. 

זכוכית – בחרנו לקלאפה התחתונה חזית זכוכית בדוגמת תחרה מוכספת. דוגמה שמעניקה לעיצוב רובד ועניין, וחזרה על הכסוף של החלון והידיות שמחברת את העיצוב לאמירה הרמונית.

טיפים לעיצוב מטבח פרקטי :

  • רוצים לשמור על תחתית הארונות העליונים מעל הכיריים נקיים?- חפו את האזור במשטח זכוכית. ויש מהיר עם הסמרטוט אחרי הבישול ואין זכר לאדים ולשומן.
  • רוצים לבחור משטח עבודה שיראה טוב?- התאימו אותו לריצוף. שימו את הדוגמה של ה"שיש" על האריח של הרצפה וודאו שהם מתאימים גם בגוון וגם באופי הדוגמה.
  • בקשו מאיש השיש לעשות סרגל בגובה 2 ס"מ מעל השיש על הקיר. ככה תקבלו חיבור מושלם (בדבק שיש ולא ברובה) שלא יתלכלך ולא יתקלף עם השנים.
  • ועוד כלל אצבע שתמיד עובד נהדר- הרבה מאותו הדבר. רוצים להשיג מראה אסטטי ללא מאמץ?- רכזו צינצנות, כוסות, קישוטים זהים יחד.
הרבה מאותו הדבר תמיד נרראה נהדר
מגירות מטבח רחבות- לאחסון נח
התאימו את משטח העבודה לריצוף