המטבח של מרינה

הבסיס לשיפוץ

אור ואוויר– כשאני מגיעה לבחון בית לשיפוץ הדבר הראשון שאני מחפשת הוא מאיפה מגיעים האור והאוויר. אם יש אופציה להגדיל חלונות ולקבל מזה עוד, אני תמיד בעד. אור ואוויר במטבח הופכים את הבישול, האכילה והשהייה במרחב נעימים יותר. אחרי שהגדלנו את החלונות במטבח של מרינה קיבלנו מתנה נוספת- ירוק של עצים ושיחים. לצומח יש השפעה מיטיבה על החי. אם יש לכם בית צמוד גינה, זה ממש פשע לא להכניס את הנוף הביתה.

מכשירי החשמל – אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בתכנון מטבח הוא המידות של מכשירי החשמל בהם תרצו להשתמש. אם לדוגמה בחרתם תנור רחב (בד"כ 90 ס"מ), ושטח המטבח אינו ענק, ממליצה לכם לשקול למקם אותו מתחת לכיריים. וחשוב כמובן לבחור כיריים באותו הגודל, אחת זה לא נראה טוב. באופן הזה תרוויחו יותר שטחי עבודה, ו/או תוכלו להשתמש במזווה רחב, שיתן לכם שפע של מקום אחסון נח. אם בחרתם להשתמש במערכת מים תת כיורית, סנן, חממם וקרר חשוב להכין ארון כיור מספיק גדול ו/או מקום אחר לפח.

המטבח לפני השיפוץ
המטבח אחרי השיפוץ

להרוויח יותר אחסון

שלוש מגירות בגובה שווה – כשמחלקים את הארון לשלוש מגירות בגובה שווה, גובה של כ-25 ס"מ לכל מגירה, מרווחים כמה דברים:

אחסון יותר נח– המגירה העליונה היא המגירה הנגישה והנוחה ביותר לשימוש. במגירות בגובה 25 ס"מ נכנסות כוסות,ערימה של צלחות וצלוחיות, תבלינים ומרבית מוצרי המזון וגם רב הסירים. 

יותר שטח אחסון– ניתן להשתמש במגירה פנימית ולהשיג סכומון חלבי מתחת לסכומון בשרי או מקום לנייר כסף, נייר נצמד שקיות סנדוויץ וכ"ו מתחת לסכומון.

חזיתות צבע

היתרון הגדול של מטבח צבע, או מה שרבים מכנים שלייף לאק, הוא החופש לבחור. לבחור בצבע המדוייק שמתאים לכם, ברמת הברק הרצוי. בצורה המדוייקת שתרצו לחזית (במקרה כאן חזית עם ידית חרוטה).מרבית האדריכלים בוחרים למטבחים של עצמם מטבחי צבע. זה בגלל שבמראה הצבע מעניק גימור מושלם עם עומק שקשה לחקות אותו בחומרים אחרים. אבל ראו הוזהרתם- מטבחי צבע רגישים יותר לחבלות. התקלות לא זהירה עם חפץ חד מותירה "פצע" בנגרות. 

מטבח צבע, ידית חרוטה, שלוש מגירות בגובה שווה
מטבח עם שלוש מגירות בגובה זהה
מטבח עם תנור תחתון רחב מתחת לכיריים ברוחב 90 ס"מ.
מטבח צבע ידית חרוטה
מגירה עליונה בגובה 25 ס"מ ובתוכה מגירת סכומון פנימית
מזווה עם חמש מגירות פנימיות
עגלת בקבוקים
מגירה חיצונית גבוהה לתבלינים מעל עגלת בקבוקים