המטבח של הילה ולירן

איך תרצו את המטבח שלכם?

בחירת סגנון המטבח הרבה אנשים מתלבטים בין מטבח כפרי, חם, ועשיר בפרטים לבין מטבח מודרני, נקי ושקט. וכשהם לא מצליחים להכריע איזה כיוון יותר מתאים להם, הם מבקשים "מטבח כפרי- מודרני".

גם הילה ולירן, שהגיעו אליי כשהבית היה בשלבים מוקדמים של הבניה, ביקשו מטבח כפרי-מודרני. לשימחתי הם ידעו לזרום בטבעיות עם האינטואיציה שלהם, שהולידה מטבח שאני מאוד אוהבת.

 

מטבח כפרי מודרני

המאפיינים הכפריים של המטבח- חזיתות מסגרת (בחרנו במסגרת היקפית עדינה מאוד, שרק מדגישה את הסגמנטים של המטבח אבל לא מקשטת אותם). מטבח צבע מט, העובדה שאין ברק מקנה לחזית מראה רך ו"סופג" יותר. ידיות חיצוניות מפליז גם הידיות מדגישות את העובדה שהמטבח מורכב מיחידות יחידות. וכמובן- יחידת בישול (תנור-כיריים) שעומדת על רגליה במנותק מהארונות (מה שמכונה בעברית פרי-סטנדינג). שילוב יחידות פתוחות, התיחסות למוצרי המזון ולמכשירים כקישוטים שאפשר להציגם לראווה, ושימוש בעץ, שמקנה למטבח אוירה חמה.

המאפיינים המודרניים של המטבח– מקצב אחיד, שימוש ביחידות בעלות רוחב דומה (הימנעות מסמיכות של יחידה רחבה מאוד לצד יחידה צרה), מקנה למטבח מראה שקט ונקי. מבנה סימטרי, כי סימטריה תמיד תורמת לסדר בעיניים. צבעוניות אחידה שימוש בצבע דומה לכל המרכיבים: הרצפה, הארונות, משטח העבודה והסוקל מחזקת את הניקיון הצורני. צבע אפור, צבע ניטראלי שתמיד "בסדר". חיפוי קיר נמוך |(הד גובה החלון) חיפוי קיר מקוורץ (חומר המשטח), תורם לניקיון תרתי משמע. יוצר מראה פשוט ומאורגן וכמובן קל לתחזוקה.

מטבחים כפריים תמונות
קיר גבוהים המשלב מזווים מקרר ויחידות פתוחות
מטבח פ בסגנון כפרי- מודרני
חזיתות מסגרת היקפית דקה בגמר צבע מט עם ידיות פליז
מטבח כפרי מודרני עם נוף
מטבח עם יחידת בישול עומדת (תנור כיריים) רחבה.
מטבח כפרי בגוון כהה
אפור ועץ- שילוב שתמיד מצליח