המטבח של אפרת ושמוליק

מהפך במטבח

האתגר בשיפוץ היה להגדיל את שטחי האחסון ולאפשר ישיבה משפחתית במטבח, מבלי לפגוע בשטחי העבודה או בספריית הגבס של ספרי הקודש.

על ידי הורדת המחיצה בין פינת האוכל למטבח, כולל הנמכת התקרה מעל המטבח, הצלחנו ליצור מרחב ציבורי משותף ורחב ידיים. עכשיו גם מתוך המטבח נהנים מהאור והאויר הנהדרים של המרפסת הגדולה שבהמשך לפינת האוכל.

האי, שמפריד בין מבואת הכניסה לבית ובין מבואת גרם המדרגות המוביל אל החדרים, במקום הקיר שהיה שם לפניו, מאפשר ישיבה נוחה זה מול זה בשטח המטבח.

בחירה במקרר אינטגראלי אפשרה לנו להשיג את הרצף השקט של המטבח עם הסלון ולהימנע מהתחושה שהמקרר "תקוע" באמצע החלל.

עיצוב מטבח מודרני ונקי

מיקום התנור ביחידה תחתונה באי (לא רואים אותו במבט מהסלון/ פינת האוכל / הכניסה) אפשר לנו לשמור על קו עיצובי שקט ונקי. שימוש בחזיתות פורמיקה לבנות ופרופיל במה וסוקל לבנים עזרו לנו להשיג קווים ארוכים ושקטים במטבח. לצד נוחות תפעול ותחזוקה וכמובן תמורה מקסימאלית למחיר. במקרר האינטגראלי השתמשנו בידיות חיצוניות מטעמי נוחות התפעול. (בגלל הואקום של הדלתות המקרר נדרש להפעיל כח רב בפתיחה. נח יותר לעשות זאת באמצעות ידיות מאשר מגרעת). כדי למזער את נוכחות הידיות דאגנו שצבען זהה לצבע הפורמיקה.

המטבח אחרי השיפוץ
המטבח לפני השיפוץ
‏‏המטבח של אפרת רביב אחרי שיפוץ
המטבח אחרי השיפוץ
המטבח לפני השיפוץ
אי במטבח מודרני לבן
המטבח אחרי השיפוץ
המטבח לפני השיפוץ

פתרונות אחסון שמשאירים את משטח העבודה נקי מחפצים

כדי לשמור על משטח העבודה נקי ופנוי, עשינו לכל החפצים מקום ייעודי בארונות:

אלמגוב – מתקן ייבוש כלים בקלאפה מעל הכיור.

למנס – ניצלנו את הפינה לטובה מתקן אחסון לסירים.

מזווה – מזווה רחב הוא פתרון אידיאלי לאחסון מוצרי מזון, חומרי ניקיון וכלי הגשה. הכל נגיש ומסודר ללא מאמץ.

מחבוא מושלם למיקסר

מתחת לקלאפה של המיקרו יצרנו מחבוא מושלם למיקסר, כזה שמאפשר לגרור אותו על משטח העבודה מבלי להרים. הרבה יותר נח ובטוח. פתרון שנוצר בעקבות הצורך "להעלים" עמוד ש"נתקע" לנו באמצע המטבח.

משטח עבודה מגרניט פורצלן

בחרנו במשטח גרניט פורצלן (עובי 1.2 ס"מ) כדי להדגיש את הקו הנקי והעדין של המטבח. דפנות שיש משני צדי האי, משוות לו מראה אלגנטי ומקלות על תחזוקת המטבח ועמידותו. בחרנו בדגם גרניט פורצלן של אטלס פלאן- מק דארק. משטח בגוון שחור- חום ובטקסטורה של עץ.

לשימחתנו מצאנו כיור כפול עם הפרדה רחבה בין התא הבשרי לחלבי, שהוא ב ד י ו ק בצבע של משטח העבודה. ואפילו מצאנו ברז שהוא בול באותו הצבע. כשמצמצמים את סקאלת הצבעים במטבח לשני צבעים יוצרים מראה נקי שקט ואלגנטי. 

 
אחסון במטבח מודרני
למנס- ניצול הפינה לאחסון הסירים
אחסון במטבח
מקום מסתור למיקסר
אלמגוב (מתקן ייבוש כלים) בקלאפה מעל הכיור
מזווה מגירות- אחסון יכיל ונח
אי בשחור ולבן
כיור וברז בצבע המשטח- למראה שקט ואלגנטי