חידושים המצאות ומגמות ששווה להכיר וכדאי לראות

תערוכת העיצוב במילאנו

מידי שנה נערכת במילאנו תערוכת עיצוב ענקית. פסטיבל למעצבים ואדריכלים, שמתפרס על כל העיר' וליבו הפועם בתערוכה גדולה  בגני התערוכה של מילאנו. פעם בשנתיים מתמקדת התערוכה במטבחים. מכל תערוכה כזו אני חוזרת מלאת השראה ורעיונות. מרכזת לכם כאן את החידושים (גם אלה שראיתי בשנים קודמות, ואתם בטח כבר מכירים)  והמצאות שהלהיבו אותי במיוחד. 

חושבים לעומק  עומק מטבח סטנדרטי הוא 62-64 ס"מ. הפעם הראשונה שראיתי מטבח בעומק 98 ס"מ היתה באולם התצוגה של Valcucine Kitchens. מטבח שהחלק האחורי (מאחרי הכיור) של השיש מנוצל  לתעלות ניקוז לייבוש כלים, תעלות לאחסון בקבוקים סכינים וקרשי חיתוך, מתקני תליה לכלים ומכשירים, שקעי חשמל ניידים ואפילו ברז מסתובב- כולם מול העיניים נגישים בהושטת יד ונעלמים מהעין בסגירת החזית.

מעלימים את הבלאגן- הקונספטה הוא מנגנון של דלתות המתכנסות לכיס. קונספטה כפולה (ארבע דלתות שמתכנסות כל זוג לכיס מימין ומשמאל) מאפשרות להעלים את המטבח עם כל המכשירים מהעין. 

מעלימים את הכיריים- כיריים אינדוקציה שמותקנות מתחת למשטח העבודה, מאפשרת לנו לקבל משטח חלק ונקי, קל לניקוי. פתרון אידיאלי למטבחים קטנים, בהם כל ס"מ של משטח עבודה הוא נכס.

 
 

להסתיר או להשוויץ?

להסתיר– מדיח  ומקרר אינטגרלים (שמקבלים חזית ונראים כמו ארון) הם כבר לא חידוש, אבל מה עושים עם התנורים, מכונת הכביסה והמייבש שאנחנו רוצים להסתיר? דלת מעבר היא פתרון אלגנטי ליצירת חלל שירות במטבח. מזווה "מטבח טיגונים" או חדר כביסה שנעלם אחרי דלת שנראית כארון .

להשוויץ- במקום להשקיע כסף במנגנוני הסתרה תשקיעו במוצרי חשמל מעוצבים, אביזרי בישול וכלי אוכל מעוצבים, תציגו אותם לראווה על מדפים ולוחות פארטי… קרשי חיתוך, סכינים, כוסות יין, תבלינים ואפילו עציצי תבלין הופכים להיות דקורציה מעוררת רצון להיכנס למטבח ולבשל.

שומרים נגיעה- אם אתם משתגעים שרואים טביעת אצבות על החזיתות אז הגימיק הזה הוא בשבילכם. מנגנון שמרים מוריד או פותח את הקלאפה/החזית בנפנוף יד באוויר. נינפוף נוסף ומחליפים את צבע התאורה. (חייבת לשתף שמאוד נהנתי לראות את הגברים עומדים מול המטבחים האלו ומנפנפים בידיים בהתלהבות.)

הגודל כן קובע- חזיתות ענק (מעל שני מטר) שסוגרות את כל המטבח בתנועה אחת. חזיתות שנפתחות ונסגרות בכל השיטות- באמצעות מנגנון משקולת מתרומם על ציר אופקי, מנגנון גליוטינה (מתכנס לגב הארונות התחתונים) או קלאפה אנכית חשמלית, הכל בהתאם לגובה החלל, גובה הלקוח וגובה התקציב.

 
 

טרנדים בעיצוב מטבחים

המגמה הירוקה– מי שמכיר אותי יודע מה רבה חיבתי לעציצים (בכל זאת חקלאית בת חקלאים). בכל תערוכה אני מאושרת לגלות שצימחיה במטבח זה לא טרנד חולף. 

טבעי שזה יפה-  שימוש בחומרים טבעיים, משטחים מגרניט, חזיתות מעץ או פורניר תמיד יהיו רלוונטים וישרו במטבח אנרגיה של "אמת החומר".

טרנדים בעיצוב מטבחים

עגול ואליפטי–  איים עגולים ואליפטיים מכניסים למטבח זרימה ורכות,  מאפשרים שיח תקשורתי בין הסועדים  ובהרבה חללים מקלים על התנועה מסביב לאי ויוצרים תחושה מרווחת. כדי להקל על ההתנהלות סביב אי גדול מציבים במרכזו פלטה מסתובבת (השראה יפאנית) המאפשרת להעביר את קערות ההגשה בקלות בין כל היושבים.

מחורץ- חזיתות  דפנות וחיפויים מחורצים מביאים לעיצוב המון עניין ועושר, מבלי "להתנפל על העיניים". למרות שאני מאוהבת במראה אני מזהירה את כל לקוחותיי שהניקיון של משטחים מחורצים רחוק מלהיות קל ופרקטי.

טרנדים בעיצוב מטבחים

שילובי חזיתות וחיפויים– פתוח וסגור, חלק ומחורץ, חם וקר…יחידות פתוחות לצד ארונות סגורים, חיפויי קיר מעץ, פורמיקה, שיש וגרניט פורצלן זה לצד זה. אותו החומר בגימורים שונים… העיקר שלא יהיה משעמם.

שילובי משטחים-  משטחים בקו 0 עם חזיתות הארון, 1.2 ס"מ מגרניט פורצלן, משטחים עם קנט עבה במראה גושני, מגירות עליונות בחיפוי גרניט פורצלן שיוצרות תחושה של משטח עבה מאוד, כיורים בנויים מונחים…. הכל הולך ואפשר גם לשלב 

 רוצים שנמצא יחד מה מתאים לכם מכל הסגנונות הטרנדים והפתרונות הטכנולוגים?

 תתקשרו אליי…