איך תדעו שתוכנית המטבח טובה?

להיות בטוחים שלא תתאכזבו

מטבח הוא לא עניין של מה בכך. מדובר בהשקעה כספית של כמה עשרות אלפי שקלים. מדובר בתכנון שגוזל הרבה זמן – פגישות וחיטוטי רגליים, מדובר בחלל בו אתם מבלים מספר שעות ביום ושאין לכם כוונה להחליפו ב- 15 השנים הקרובות.

לכן, כדאי מאוד להגיע לביטחון שהמטבח שאתם מזמינים באמת מתאים לכם.

איך יודעים שהמטבח שתכננתם מתאים לכם?

בודקים מספר אפשרויות, מבצעים שינויים ומדייקים את התכנון עד שמגיעים לתכנית האידיאלית. עושים את זה בצורה שיטתית עם מעצבת פנים המתמחה בתכנון מטבחים שלומדת להכיר אתכם ומשקפת אתכם את הרצונות והצרכים שלכם בתכניות.

 

בשנים האחרונות גיליתי שגם לקוחות שיודעים מה הם רוצים ואפילו מגיעים אלי עם תמונה של "כזה אני רוצה", צריכים לראות כמה וכמה תכניות שונות ולבחון אלטרנטיבות לפני שהם יכולים להרגיש ביטחון ש"הגענו ליעד".

וכדי להדגים זאת אספר לכם על ענת ושלומי שהגיעו אלי עם תכניות של בית בבניה (במצב שלד) ותמונה של מטבח לדוגמא "תעשי לנו כזה בדיוק – מטבח משולב בצבעים שחור ולבן, חזיתות מסגרת לצד חזיתות חלקות עם פרופיל במה".

הצגתי להם כמה וכמה אפשרויות שונות, מצגת שאפשרה להם למצא מה באמת הכי מתאים להם.

אפשרות 1 – מטבח 3 פסים הכולל: פס עבודה, פס אחסון ואי

באפשרות זו תכננתי מטבח אשר מאפשר למשפחה לשבת לשוחח מסביב לאי הממוקם במרכז המטבח תוך כדי בישול בנוחות ללא מפרע. להינות משני העולמות יחד בישול באוירה משפחתית. החסרון של מבנה זה הוא בצימצום משטחי תפעול למוצרי החשמל הקטנים-  למיקסר, בלנדר ועמדת הקפה.

 
תוכנית מטבח אופציה 1
הדמיית מטבח עם קיר גבוהים לאחסון,קיר ארונות הכוללים כיור וכיריים ואי ישיבה
תוכנית מטבח 3 פסים
תכנית מטבח 3 פסים- אחסון, בישול, אי ישיבה.

אפשרות 2 – מטבח עם שיש רחב ידיים שממשיך לדלפק

מטבח במבנה פ- מתאפיין במקסימום שטחי עבודה והנחה. על חשבון שטחי אחסון.  זהו מטבח  שמתאים למשפחות שאוהבות לבשל ביחד.  משטח העבודה גדול, מאפשר לכל המשפחה מקום נוח  זה לצד זה בבישול. מבחינת שטחי האחסון, התמונה הפוכה. כל האחסון מתבסס על מגירות מתחת למשטח העבודה. אין מזווה ויש 3 פינות מבוטלות.

 
 
תוכנית מטבח והדמיה אופציה 2
הדמיית מטבח פ- לבישול נח גם בשש ידיים.
תוכנית מטבח אופציה 2
תכנית מטבח פ- משטח עבודה גדול במיוחד.

אפשרות 3 – מטבח מקביל

באפשרות זו תכננתי מטבח מרשים במיוחד, כזה ש"מוכר את הבית".  שילוב של כיור בקיר גבוהים מול כיריים על אי.

מטבח מקביל בשפה עיצובית מודרנית. מטבח כזה יראה נהדר אם משתמשים במקרר אינטגראלי, וישרת נהדר את מי שרוצה לבשל תוך כדי צפיה בטלויזיה או תקשורת עם היושבים בסלון. החסרון של ישיבה בשורה על האי הוא  שצורת הישיבה הזו גורמת להעלמת  הארוחות המשפחתיות. היא אפילו עלולה ליצור ניכור בבית, בעיקר אם אין פינת אוכל סמוכה למטבח.

הדמיית מטבח מקביל אופציה 3
הדמיית מטבח מקביל- מטבח מודרני אלגנטי במיוחד
הדמיית מטבח מקביל אופציה 3
תכנית מטבח מקביל- כיור על קיר הגבוהים מול כיריים על האי

אפשרות 4 – מטבח קלאסי

באפשרות האחרונה תכננתי מטבח בסגנון קלאסי, מטבח שמתאים לרוב המשפחות. מטבח שמעניק שטחי עבודה נוחים שטחי אחסון מספקים ואי ישיבה נח לכל המשפחה. תכנון זה אמנם דורש שינוי מבני של החלונות, שינוי שאפשרי בשלב השלד.  

 
תכנון מטבח קלאסי אופציה 4
הדמיית מטבח קלאסי- קיר גבוהים, קיר בישול ואילישיבה תקשורתית.
תכנון מטבח קלאסי אופציה 4
תכנית מטבח ר עם אי ישיבה

משווים תכניות

לכל תכנית יש יתרונות וחסרונות, כל אחת מהתכניות מעניקה לחלל אופי שונה. תכננתי ארבעה מטבחים שונים, כל אחת מהתכניות משפיעה על אופן ההתנהלות במטבח:

  • תכנית מטבח שמעודדת בישול משותף,
  • תכנית מטבח שמעודדת ישיבה משפחתית,
  • תכנית מטבח שמעודדת שיח עם המבשל
  • תכנית מטבח שמתאימה לרב האנשים

רק אחרי ששמים את התכניות אחת ליד השנייה ניתן לראות את התמונה השלמה ולהחליט איזה מטבח הוא הנכון ביותר עבורכם.

 

בתכנון מטבח חשוב לראות מספר אפשרויות שונות

בחינת אלטרנטיבות זה שלב בסיסי בתהליכי בחירה. לצערי, ברכישת מטבח בדרך כלל זה לא קורה. רב האנשים מפספסים את השלב הזה ומתכננים מטבח אחד בלבד.

אני מזמינה אתכם לגלות את הפוטנציאל הגלום בחלל הבית שלכם, מזמינה אתכם לקבל מצגת של אפשרויות מטבחים שונות. מזמינה אתכם לתהליך תכנון מטבח שירחיב לכם את אפשרויות הבחירה, ויסייע לכם להגיע לתכנית המטבח הנכונה ביותר עבורכם.

התקשרו אלי ונצא לדרך, לגלות מהו המטבח הנכון לכם.