איך תדעו שתכנית המטבח טובה לכם?

מטבח הוא לא עניין של מה בכך. מדובר בהשקעה כספית של כמה עשרות אלפי שקלים. מדובר בתכנון שגוזל הרבה זמן – פגישות וחיטוטי רגליים, מדובר בחלל בו אתם מבלים מספר שעות ביום ושאין לכם כוונה להחליפו ב- 15 השנים הקרובות.

לכן, כדאי מאוד להגיע לביטחון שהמטבח שאתם מזמינים באמת מתאים לכם.

איך יודעים שהמטבח שתכננתם מתאים לכם?

בודקים מספר אפשרויות, מבצעים שינויים ומדייקים את התכנון עד שמגיעים לתכנית האידיאלית. עושים את זה בצורה שיטתית עם מעצבת פנים המתמחה בתכנון מטבחים שלומדת להכיר אתכם ומשקפת אתכם את הרצונות והצרכים שלכם בתכניות.

בשנים האחרונות גיליתי שגם לקוחות שיודעים מה הם רוצים ואפילו מגיעים אלי עם תמונה של "כזה אני רוצה", צריכים לראות כמה וכמה תכניות שונות ולבחון אלטרנטיבות לפני שהם יכולים להרגיש ביטחון ש"הגענו ליעד".

וכדי להדגים זאת אספר לכם על ענת ושלומי שהגיעו אלי עם תכניות של בית בבניה (במצב שלד) ותמונה של מטבח לדוגמא "תעשי לנו כזה בדיוק – מטבח משולב בצבעים שחור ולבן, חזיתות מסגרת לצד חזיתות חלקות עם פרופיל במה".

מספר אפשרויות לעיצוב המטבח

כפי שהזכרתי בתחילת המדריך, בתכנון מטבח חדש חשוב מאוד להכין מספר סקיצות שונות כך שהזוג יוכל לקבל החלטה הטובה ביותר עבורו.

אפשרות 1 – מטבח 3 פסים הכולל: פס עבודה, פס אחסון ואי

באפשרות זו תכננתי מטבח אשר מאפשר למשפחה לשבת לשוחח מסביב לאי הממוקם במרכז המטבח תוך כדי בישול בנוחות ללא מפרע. המטבח מציג שאפשר להינות משני העולמות – בישול ומשפחה.

1

אפשרות 2 – מטבח עם שיש רחב ידיים שממשיך לדלפק

מטבח זה מתאים מאוד למשפחות שאוהבות לבשל ביחד, משטח העבודה גדול מאפשר לכל המשפחה מקום נוח  זה לצד זה בבישול.

אפשרות 3 – מטבח מקביל

באפשרות זו תכננתי מטבח מרשים שמתאהבים בו ממבט ראשון.  שילוב של כיור בקיר גבוהים מול כיריים על אי.

המטבח שתכננתי מציג מראה ייחודי ולא מוכר במטבחים הסטנדרטיים.

עיצוב מטבח

אפשרות 4 – מטבח קלאסי

באפשרות האחרונה תכננתי מטבח בסגנון קלאסי, מטבח שמתאים לרוב המשפחות. מטבח שמעניק שטחי עבודה נוחים שטחי אחסון מספקים ואי ישיבה נח לכל המשפחה. תכנון זה אמנם דורש שינוי מבני של החלונות, שינוי שאפשרי בשלב השלד.  

לכל תכנית יש יתרונות וחסרונות, כל אחת מהתכניות מעניקה לחלל אופי שונה. תכננתי ארבעה מטבחים שונים, כל אחת מהתכניות משפיעה על אופן ההתנהלות במטבח (מעודדת בישול משותף, מעודדת ישיבה משפחתית, מעודדת שיח עם המבשל).

רק אחרי ששמים את התכניות אחת ליד השנייה ניתן לראות את התמונה השלמה ולהחליט איזה מטבח הוא הנכון ביותר עבורכם.

בתכנון מטבח חשוב לראות מספר אפשרויות שונות

בחינת אלטרנטיבות זה שלב בסיסי בתהליכי בחירה. לצערי, ברכישת מטבח בדרך כלל זה לא קורה. רב האנשים מפספסים את השלב הזה ומתכננים מטבח אחד בלבד.

אני מזמינה אתכם לגלות את הפוטנציאל הגלום בחלל הבית שלכם, מזמינה אתכם לקבל מצגת של אפשרויות מטבחים שונות. מזמינה אתכם לתהליך תכנון מטבח שירחיב לכם את אפשרויות הבחירה, ויסייע לכם להגיע לתכנית המטבח הנכונה ביותר עבורכם.

התקשרו אלי ונצא לדרך, לגלות מהו המטבח הנכון לכם.

באהבה שגית 050-3666532.

שתף כתבה זו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email